• Stal Mielec
Dwa zwycięstwa z rzędu

Opublikowany 7 września 2018

Fotorelacje Damiana Garbatowskiego

Wiara Lecha w ostatnich dwóch kolejkach Ligi Międzyokręgowej odniosła dwa zwycięstwa. W ostatni sierpniowy weekend kibice Lecha pokonali Pogoń Śmigiel 6:1, a wrześniową kampanię rozpoczęli od wygranej w Stęszewie, gdzie pokonali Lipno 3:1.

W obu spotkaniach Wiara Lecha zagrała bardzo dobrze i nie pozwoliła rywalom na rozwinięcie skrzydeł. Co ciekawe najtrudniejszy był mecz z Pogonią Śmigiel, która po zdobyciu bramki na 3:1 mocno przycisnęła Lechitów. DWL wyszedł z opresji i po szybkich kontrach odniósł efektowne zwycięstwo. W Stęszewie mogło być lekko i przyjemnie, a było nerwowo do końca. Wiara Lecha mogła już w pierwszej części prowadzić różnicą czterech goli. Na przerwę Kibole schodzili z jednobramkową przewagą. Po zmianie stron od 65. minuty musieli radzić sobie w dziesięciu. Mimo sporych problemów DWL pokazał charakter i wygrał 3:1. Lechici odnieśli pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w historii występów w Lidze Międzyokręgowej.

Po pięciu seriach rundy jesiennej Wiara Lecha zajmuje piąte miejsce ze stratą czterech punktów do liderującej Pogoni Lwówek.

W następnej kolejce Wiara Lecha podejmie u siebie Płomień Przyprostynia. Mecz odbędzie się w sobotę 8 września o godzinie 18:00 na stadionie przy ulicy Gdańskiej.