• Kibice Razem
 • Lechia Gdańsk
 • Śląsk Wrocław
 • Arka Gdynia
 • Polonia Warszawa
 • GKS Tychy
 • Miedź Legnica
 • Górnik Zabrze
 • Korona Kielce
 • Motor Lublin
 • Jagiellonia Białystok
 • Ruch Chorzów
 • GKS Bełchatów
 • Sandecja Nowy Sącz
 • Pogoń Szczecin
 • Stal Mielec
Grom Plewiska i Drużyna Szpiku wygrywają turnieje Radia Poznań

Opublikowany 13 czerwca 2017

Grom Plewiska i Drużyna Szpiku wygrywają turnieje Radia Poznań

W niedzielę 11 czerwca zorganizowaliśmy kolejny turniej piłkarski. Była to wyjątkowa impreza. Świętowaliśmy, w naszym stylu, czyli po piłkarsku 90. rocznicę powstania Radia Poznań.

Organizatorzy, czyli my, Kibice Razem-Lech Poznań, na teren boiska MOS, areny niedzielnych zmagań, przybyliśmy już o 6:30. 4 godziny przed planowanym początkiem imprezy. Roboty było sporo, ale udało się wspólnymi siłami z przedstawicielami Radia Poznań dopiąć wszystko na ostatni guzik na długo przed startem pikniku piłkarskiego. Przed 11 do stolika organizatorów zaprosiliśmy opiekunów drużyn Orlikowych i kapitanów zespołów seniorów. Rozpoczynało się losowanie grup turniejowych.

Pierwsze losowane były zespoły z kategorii 2006 i młodsi. Na turniej zgłosiła się maksymalna liczba sześciu ekip. Wśród nich bardzo dobrze nam znane zespoły, które uczestniczyły na Duszyczki Cup: Wiara Lecha, Grom Plewiska, Sparta Oborniki, Galacticos Poznań i Szkoła Futbolu Marcina Drajera. Nową drużyną był UKS „Skrzydła”. W wyniku losowania wymienione drużyny zostały podzielone na dwie 3-zespołowe grupy. Pierwszą, czyli A, stworzyły: Grom Plewiska, Wiara Lecha i UKS Skrzydła. W drugiej znalazły się młodzieżowe teamy Sparty Oborniki, Galacticos Poznań i Szkoły Futbolu Marcina Drajera.

Następnie czekało nas losowanie zespołów z kategorii OPEN. Wszystkie drużyny, które uczestniczyły na turnieju zostały zaproszone przez Radio Poznań. Oprócz drużyny gospodarzy wystąpił … inny gospodarz, zespół, który na co dzień korzysta z boiska MOS, czyli Wiara Lecha oraz Drużyna Szpiku, Dziennikarze Sportowi, Nasz Głos Poznański i Urząd Miasta. Do grupy A, która od razu po losowaniu została nazwana grupą śmierci trafiły: Wiara Lecha, Drużyna Szpiku i Dziennikarze Sportowi. W grupie B znalazły się drużyny Radia Poznań, Naszego Głosu Poznańskiego i Urzędu Miasta.

Grupową fazę w turnieju orlików wygrały Grom Plewiska i Sparta Oborniki. Obie drużyny zakończyły eliminacyjne zmagania z kompletem punktów. W półfinale oprócz zwycięzców zameldowały się także zespoły Wiary Lecha i Galacticos Poznań. Mecze o finał były bardzo zacięte i kończyły się albo po serii rzutów karnych albo po bramkach w końcówce meczu. Grom Plewiska pokonał Galacticos w konkursie jedenastek, natomiast Sparta Oborniki przegrywała 0:1 z Wiarą Lecha by ostatecznie wygrać 2:1. Wcześniej, bo przed meczami półfinałowymi odbył się pojedynek pocieszenia o piątą lokatę. W tym meczu Szkoła Futbolu wygrała ze Skrzydłami 5:3. Mecz o medale były równie zacięte co pojedynki w 1/2 finału. Potyczka o brąz zakończyła się minimalną wygraną Duszyczek Wiary Lecha 1:0. Finał rozstrzygnął się po rzutach karnych. W regulaminowym czasie gry Grom zremisował ze Spartą 1:1. „Jedenastki” lepiej wykonywał zespół z Plewisk, który wygrał konkurs karnych 4:3 i zajął pierwsze miejsce w turnieju Radia Poznań.

W turnieju OPEN niepodzielnie rządziła Drużyna Szpiku, która całe rozgrywki od pierwszego do ostatniego spotkania przeszła jak burza. W pierwszym meczu wygrała z Dziennikarzami Sportowymi 3:0, a następnie wygrała z głównym faworytem – Wiarą Lecha 2:0. Półfinał był spacerkiem, czyli łatwym 8:2 z ekipą Naszego Głosu Poznańskiego. W meczu o złoto Drużyna Szpiku ponownie nie dała szans Wiarze Lecha wygrywając ostateczną rozgrywkę 3:1! Kibole do meczu o złoto przebrnęli bardzo wyboistą ścieżkę. W pierwszym meczu grupowym okazali się minimalnie lepsi od Dziennikarzy wygrywając 3:2. Pojedynek z Urzędem Miasta o awans do finału zakończył się zwycięskimi rzutami karnymi. Brązowe medale turnieju Radia Poznań zgarnęli reprezentanci poznańskiego magistratu. W meczu o ostatnie miejsce na podium wygrali po serii jedenastek z Naszym Głosem Poznańskim. Piątą lokatę zajęli Dziennikarze Sportowi, którzy wysoko ograli Radio Poznań 9:1.

Między rozgrywkami odbyły się dwa konkursy rzutów karnych. Wśród najmłodszych najlepszym golkiperem został Paweł Szmajdziński z Wiary Lecha, natomiast najlepszym strzelcem Olaf „Olafinio” Kaczmarek reprezentujący Galacticos Poznań. Seniorzy mieli okazję sprawdzić się na dużych bramkach. W konkursie OPEN na bramce najlepszy okazał się Sławomir Lechma z Naszego Głosu Poznańskiego, który musiał stanąć między słupkami w dogrywce strzelców. O tytuł najlepszego egzekutora jedenastek rywalizowali Sebastian Jastrzębski (Dziennikarze Sportowi) z Krzysztofem Jackowskim (Drużyna Szpiku). Ostatecznie po długiej dogrywce, która zakończyła się strzałami nie z 11 metrów, a z 16 wygrał zawodnik Dziennikarzy.

Festyn wypadł kapitalnie. Oprócz zmagań piłkarskich każdy kibic mógł miło spędzić czas. Dla najmłodszych zostały przygotowane dmuchane zamki, dla tych starszych strefa wypoczynku Radia Poznań. Można było dobrze zjeść, zrobić zdjęcie w fotobudce lub pstryknąć selfie z koziołkami. Dużym zainteresowaniem cieszyły się trzy występy grupy tanecznej Nova. Dziewczyny po każdym występie otrzymały solidną porcję braw.

NAGRODY INDYWIDUALNE

TURNIEJ OPEN

Najlepszy bramkarz – BARTOSZ GALAS (Drużyna Szpiku)

Najlepszy piłkarz – ŁUKASZ CZYŻ (Urząd Miasta)

Król strzelców – KRZYSZTOF JACKOWSKI (Drużyna Szpiku)

Najlepszy bramkarz konkursu rzutów karnych – SŁAWOMIR LECHMA (Nasz Głos Poznański)

Najlepszy strzelec rzutów karnych – SEBASTIAN JASTRZĘBSKI (Dziennikarze Sportowi)

TURNIEJ ORLIK

Najlepszy bramkarz – MICHAL RUTA (Grom Plewiska)

Najlepszy piłkarz – JAKUB PIOTROWSKI (Sparta Oborniki)

Król strzelców – JAKUB KENDZIA (Grom Plewiska)

Najlepszy bramkarz konkursu rzutów karnych – PAWEŁ SZMAJDZIŃSKI (Wiara Lecha)

Najlepszy strzelec rzutów karnych – OLAF KACZMAREK (Galacticos Poznań)

WYNIKI TURNIEJU OPEN

GRUPA A

Dziennikarze Sportowi – Drużyna Szpiku 0:3

Wiara Lecha – Dziennikarze Sportowi 3:2

Drużyna Szpiku – Wiara Lecha 2:0

TABELA GRUPY A

Lp. Nazwa drużyny M Pkt Br
1. Drużyna Szpiku 2 6 5:0
2. Wiara Lecha 2 3 3:4
3. Dziennikarze Sportowi 2 0 2:6

GRUPA B

Radio Poznań – Urząd Miasta 0:3

Nasz Głos Poznański – Radio Poznań 4:2

Urząd Miasta – Nasz Głos Poznański 0:0

TABELA GRUPY B

Lp. Nazwa drużyny M Pkt Br
1. Urząd Miasta 2 4 3:0
2. Nasz Głos Poznański 2 4 4:2
3. Radio Poznań 2 0 2:7

 

MECZ O 5. MIEJSCE

Dziennikarze Sportowi – Radio Poznań 9:1

PÓŁFINAŁY

Drużyna Szpiku – Nasz Głos Poznański 8:2

Wiara Lecha – Urząd Miasta 2:2 karne 3:2

MECZ O 3. MIEJSCE

Urząd Miasta – Nasz Głos Poznański 2:2 karne 4:3

FINAŁ

Drużyna Szpiku – Wiara Lecha 3:1

WYNIKI TURNIEJU ORLIKÓW

GRUPA A

Grom Plewiska – Wiara Lecha 2:1

UKS Skrzydła – Grom Plewiska 0:3

Wiara Lecha – UKS Skrzydła 3:1

TABELA GRUPY A

Lp. Nazwa drużyny M Pkt Br
1. Grom Plewiska 2 6 5:1
2. Wiara Lecha 2 3 4:3
3. UKS Skrzydła 2 0 1:6

GRUPA B

Galacticos Poznań – Sparta Oborniki 0:3

Szkoła Futbolu Marcina Drajera – Galacticos Poznań 1:3

Sparta Oborniki – Szkoła Futbolu Marcina Drajera 4:1

TABELA GRUPY B

Lp. Nazwa drużyny M Pkt Br
1. Sparta Oborniki 2 6 7:1
2. Galacticos Poznań 2 3 3:4
3. Szkoła Futbolu Marcina Drajera 2 0 2:7

 

MECZ O 5. MIEJSCE

Szkoła Futbolu Marcina Drajera – UKS Skrzydła 5:3

PÓŁFINAŁY

Grom Plewiska – Galacticos Poznań 1:1 karne 4:3

Sparta Oborniki – Wiara Lecha 2:1

MECZ O 3. MIEJSCE

Wiara Lecha – Galacticos Poznań 1:0

FINAŁ

Grom Plewiska – Sparta Oborniki 1:1 karne 4:3

 

Oceń ten artykuł:
5.0
Komentarze (0)Liczba odwiedzin (1760)

Autor: piestrzyn

Kategorie: brak

Tagi: turniej , radio poznań

Print

Twoje imię i nazwisko
Twój e-mail
Temat
Wpisz wiadomość ...
x

Dołącz do nas