• Pogoń Szczecin
  • Stal Mielec
Lech zatrzymany

Opublikowany 20 sierpnia 2018

Lech Poznań nie utrzymał miana niepokonanego zespołu. Kolejorz po czterech zwycięstwach z rzędu doznał bolesnej porażki z Wisłą Kraków. W tabeli Lech nadal jest liderem.

Po upływie dwudziestu pięciu minut wydawało się, że Lech ma mecz pod kontrolą. Trafienia Joao Amarala i Christiana Grytkjaera dały prowadzenie 2:0. Klarowne sytuacje miał też Maciej Gajos, który trafił w słupek oraz Amaral. Strzał Portugalczyka minął jednak bramkę Wisły. W odpowiedzi krakowianie zdobyli gola kontaktowego. Miał on decydujący wpływ na kolejne minuty. Wisła poczuła, że może wywieźć z Poznania punkty. W drugiej połowie goście odwrócili wynik o 180 stopni. Udało im się wyrównać, a następnie pokazać jak na tacy defensywne problemy Lechitów. Wiślacy zdobyli cztery gole i ostatecznie pokonali Kolejorza aż 5:2.

Pomimo porażki Lecha zachował pozycję lidera, ale jego przewaga nad resztą stawki stopniała do minimum. Trzy punkty do Kolejorza traci szóste Zagłębie Lubin, z którym niebiesko-biali zmierzą się w następnej kolejce.