• Pogoń Szczecin
  • Stal Mielec
PCB Antoninek wygrywa 4. Turniej pamięci Poznańskiego Czerwca

Opublikowany 28 czerwca 2015

W sobotę 21 czerwca odbył się pierwszy piłkarski turniej organizowany przez Kibice Razem-Lech Poznań. Była to 4. edycja Turnieju pamięci Poznańskiego Czerwca. W piłkarskich zmaganiach, które odbyły się na boisku Młodzieżowego Domu Kultury nr 1 uczestniczyło 10 drużyn - AF Team, DWL, FC Kiekrz, FC Podgór, KNK Team, KS Rataje, Muszkieterowie "Solidarność", PCB Antoninek, Poznaniacy i Solid Logistics.

Patronat honorowy nad rozgrywkami objęły dwa muzea: Wielkopolskie Muzeum Niepodległości i Muzeum Poznańskiego Powstania - Czerwiec 56. Partnerami turnieju zostały: Stowarzyszenie Wiara Lecha (WL Liga), eHat.me, sklep Red Is Bad i Młodzieżowy Dom Kultury. Patronat medialny objęły: TVP Poznań, Nasz Głos Poznański, Radio Merkury i LechNews.pl.

Najlepszym zespołem Turnieju Poznańskiego Czerwca 1956 okazał się PCB Antoninek, który w finale okazał się lepszy od FC Kiekrz. Wygrał minimalnie, po zaciętym i emocjonującym meczu - 2:1. W drodze do finału ekipa z Antoninka nie przegrała ani jednego meczu w dwóch fazach grupowych. W pierwszej pokonała FC Podgór 1:0 i zremisowała po 1:1 z Muszkieterami "Solidarność" i Poznaniakami. Znacznie lepiej PCB zagrało w grupie półfinałowej, którą wygrało z kompletem punktów, a w pokonanym polu pozostawiło AF Team i DWL. Zwycięstwo w drugiej fazie dało im awans do finału, w którym zmierzyli się z Kiekrzem. Trzecie miejsce w turnieju zajęli Muszkieterowie "Solidarność". W walce o brąz solidarnościowcy pokonali AF Team 1:0.

Tuż po zakończeniu meczu finałowego odbyła się ceremonia wręczenia nagród ufundowanych Wielkopolskie Muzeum Niepodległości, Muzeum Poznańskiego Powstania - Czerwiec 56 i sklep Red Is Bad. Puchary, medale i nagrody dla najlepszych drużyn i zawodników wręczali: dyrektor Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości pan Lech Dymarski i kierownik Muzeum Poznańskiego Powstania - Czerwiec 56 pan Krzysztof Głyda.

Najlepsze trzy drużyny odebrały nagrodę w postaci talonu na sprzęt sportowy do wykorzystania w TIFO. PCB Antoninek otrzymał 500 zł, FC Kiekrz 300 zł, a Muszkieterowie "Solidarność" 200 zł. Najlepsi zawodnicy również otrzymali talony (po 50 zł) i koszulki ze sklepu www.redisbad.pl. Zwycięzcy zostali także nagrodzeni kodami promocyjnymi partnera strategicznego eHat.me.